Classic Flower-Shaped Stained Glass Chandelier for Living Room
Regular Price
€354.99
Sale Price
€354.99
Regular Price
€0.00
Product description
Product reviews
Feature
Add timeless elegance to your living room with our Vintage Flower Shape Stained Glass Chandelier. This exquisite lighting fixture combines classic charm and stained glass craftsmanship, casting a warm and inviting glow. Elevate your living space with the beauty of a vintage-inspired flower design, creating a focal point that exudes sophistication. Illuminate your home with the enchanting allure of our Stained Glass Chandelier.
Size

| Diameter-5Heads | D45cm |
|---|---|
| Height | H35cm |
| Diameter-6Heads | D55cm |
| Height | H35cm |

| Diameter-5Heads | 45 cm |
|---|---|
| Height | 30cm |
| Diameter-6Heads | 55 cm |
| Height | 30cm |
| Product Details | |
| Type: | Pendant Light |
| Product Material: | Glass, Iron |
| Light source: | E14 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 5, 6 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|