Gold Glass Modern LED chandelier
Regular Price
€264.92
Sale Price
€264.92
Regular Price
€0.00
Product description
Product reviews
Feature
This modern gold chandelier is a perfect choice for chic, modern/contemporary, transitional, personal style, and minimalist rooms.
Specifications
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White,Amber,Clear,Grey |
| Wire Length: | 72/82/101cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |