Black Gold Sputnik Chandelier Modern Pendant Light
Regular Price
€239.54
Sale Price
€239.54
Regular Price
€0.00
Product description
Product reviews
Feature
The chandelier can be matched with various styles of decoration and set off each other, making your decorative beauty more diverse, it is a good choice for living room, dining room, bedroom, kitchen, bar,office, etc.
Specifications
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White,Amber,Clear,Grey |
| Wire Length: | 61/82/98cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |