Salgado Nordic Modern Minimalist Floor Lamp, Black/Gold
Prix régulier
€349.99
Prix de vente
€349.99
Prix régulier
€0.00
/
Description du produit
Avis sur les produits
- The marble lamp base is exceptionally sturdy and lowers the center of gravity so that the entire floor lamp will not fall over.
- This Nordic floor lamp is available in black and gold and looks understated and restrained
- This Nordic floor lamp is very stylish and goes well with your bedroom decor.
- The compact lamp base of this minimalist floor lamp has a small footprint for easy installation.
| The Salgado Floor Lamp Collection from Anthony Salgado Designs is an elegant and luxurious collection of floor lamps. This collection is inspired by some of the most extraordinary paintings from renowned artists such as Georgia O’Keeffe, Andy Warhol and Claude Monet. | |
| Product Info | |
| Type | Floor Lamp |
| Style | Salgado |
| Suggested Space Fit | Living Room , Bedroom, Dining room |
| Suggested Room Size | 10㎡-15㎡ |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Dimmable | No |
| Smart Enabled | No |
| Need Assembly | Yes |
| IP Rate | IP20 |
| Power Source | Plug |
| Power Info | |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Base | G9 |
| Number of Bulb | 1 |
| Light colors | Warm White |
| Voltage (V) | 110V-240V |
| Maximum Wattage(W) | 5W |
| Product Material | |
| Primary Product Material | Metal + Marble |
| Fixture Product Material | Metal |
| Shade Product Material | Metal |
| Product Measurements & Weights | |
| Product Weight | 10.5kg |
| Chain/Cord Adjustable or Not | NO |
| Size | See Images |
| Included Components | |
| 1*Floor Lamp Set | |
| Note | |
| Please kindly note that there may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated . It's recommended that the installation of the lamp is performed by a professional electrician | |
Vous aimerez peut-être aussi
Lampe de sol en bois ajustable minimaliste
Prix régulier
€685.00
Prix de vente
€685.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampe de sol en laiton minimaliste avec abat-jour en tissu
Prix régulier
€1,350.00
Prix de vente
€1,350.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampe sur pied en tricot en forme de lanterne ronde
Prix régulier
€860.00
Prix de vente
€860.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampe de sol LED en forme de dôme de champignon Fontana
Prix régulier
€1,166.00
Prix de vente
€1,166.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampe de sol moderne à abat-jour en cône
Prix régulier
€695.00
Prix de vente
€695.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampe sur pied LED Angler Slimline
Prix régulier
€984.00
Prix de vente
€984.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampadaire élégant à pied fin
Prix régulier
€680.00
Prix de vente
€680.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampadaire Arc Sleek en aluminium
Prix régulier
€465.00
Prix de vente
€465.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampadaire en métal Nidal Chic pour salon
Prix régulier
€462.00
Prix de vente
€462.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampadaire Candied Haws
Prix régulier
€1,060.00
Prix de vente
€1,060.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampadaire Robin
Prix régulier
€360.00
Prix de vente
€360.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampadaire Waterloo
Prix régulier
€229.00
Prix de vente
€229.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampadaire orbital
Prix régulier
€465.00
Prix de vente
€465.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampadaire Ktribe
Prix régulier
€379.00
Prix de vente
€379.00
Prix régulier
€0.00
/
Lampadaire à arc opale
Prix régulier
€780.00
Prix de vente
€780.00
Prix régulier
€0.00
/