Orr Modern Rectagulart Metal Outdoor Wall Lamp, Black/White
Regular Price
€89.99
Sale Price
€89.99
Regular Price
€0.00
Product description
Product reviews
- The modern wall lamp is made of metal and acrylic, which is rust-resistant, easy to maintain and clean, and the metal shell perfectly wraps the LED light panel, which is very safe for outdoor use.
- Available in black and white, both colors match well with many styles.
- The shape is very compact, embedded LED light panel, the light radiates from the top and bottom, avoiding direct light contact with the eyes, which is very friendly to the eyes.
- This modern compact wall lamp is suitable for any indoor and outdoor places, such as garden, hallway or living room.

| Light Information | |
| Type: | Wall Lamp |
| Style: | Modern |
| Suggested Space Fit: | Garden; Corridor |
| Suggested Room Size: | 8-12㎡ |
| Indoor or Outdoor Use: | Indoor and Outdoor |
| Dimmable: | No |
| Smart Enabled: | No |
| Need Assembly: | Yes |
| Power Info | |
| Bulb Type: | LED Board |
| Bulb Base: | SMD |
| Light Source: | Hardwired |
| Number of Bulb: | 2pcs Led Board |
| Voltage (V): | 110V-240V |
| Maximum Wattage(W): | 6W/12W |
| Product Material | |
| Primary Product Material: | Metal +Acrylic |
| Fixture Product Material: | Metal |
| Shade Product Material: | Acrylic |
| Product Measurements & Weights | |
| Product Weight (lb): | 0.8 lbs/1.1 lbs |
| Chain/Cord Length (inch): | / |
| Overall Height (Hanging): | / |
| Chain/Cord Adjustable or Not: | / |
| Body Height - Top to Bottom (inch): | 3.5 inches |
| Body Length (inch): | 4.7 inches/7.1 inches |
| Body Width (inch): | 1.2 inches |
| Included Components | |
| 1* Wall Light Set | |
| Note | |
|
|