Nordic Creative Metal Bedside Chandelier Pendant Light for Bedroom, Dining Room
Regular Price
€129.99
Sale Price
€129.99
Regular Price
€0.00
/
Product description
Product reviews
.
Light information
| Type | Pendant lights |
| style | Modern |
| Recommended space requirements | Hallway, living room, bedroom, dining room |
| Suggested room size | 5-10㎡ |
| Indoor or outdoor use | Indoor use |
| Dimmable | NO |
| Intelligently activated | NO |
| Assembly required | YES |
Pear information
| Bulb type | / |
| Light bulb base | / |
| Light source | 3000K |
| Number of bulbs | / |
| Voltage (V) | 220V |
| Maximum wattage (W) | 5W |
material
| Primary material | metal |
| Material of the bracket | Glass |
| Material of the umbrella | / |
Weights and dimensions
| Product Weight (lb) | 1.54 (lb) |
| Chain/Cord Length (inches) | 31.5 inches |
| Total height (hanging) | N/A |
| Chain/cord adjustable or not | YES |
| Body height - top to bottom (inches) | 3.937 inches |
| Body length (inches) | 9.84inch |
| Body Width (inches) | 9.84inch |
package contents
| 1 * Pendant light |
note
| The size is measured manually, there will be an error of 1-3 cm. Due to the light difference, there may be slight chromatic aberration. We appreciate your understanding in advance. We recommend that you have the installation carried out by a professional electrician |
You Might Also Like
Takumi Wood Pleated Pendant Light
Regular Price
€145.00
Sale Price
€145.00
Regular Price
€0.00
/
Skye Sleek Pendant Light In Minimalist Design
Regular Price
€342.00
Sale Price
€342.00
Regular Price
€0.00
/
Momento Modern Pendant Light For Dining Room
Regular Price
€215.00
Sale Price
€215.00
Regular Price
€0.00
/
Cetra Acrylic Aluminum Metal Pendant Light
Regular Price
€399.00
Sale Price
€399.00
Regular Price
€0.00
/
Elegant LS185 Handmade Glass Pendant Lamp
Regular Price
€148.00
Sale Price
€148.00
Regular Price
€0.00
/
Rustic Rice Paper 24N Minimalist Pendant Light
Regular Price
€255.00
Sale Price
€255.00
Regular Price
€0.00
/
Beautiful Pebble Glass Indoor Pendant Lamp
Regular Price
€240.00
Sale Price
€240.00
Regular Price
€0.00
/
Navicula Functional Pendant Light For Dining Room
Regular Price
€245.00
Sale Price
€245.00
Regular Price
€0.00
/
Ballet Versatile Pendant Lamp For Dining Room
Regular Price
€325.00
Sale Price
€325.00
Regular Price
€0.00
/
Montera Decorative Pendant Light For Kitchen
Regular Price
€250.00
Sale Price
€250.00
Regular Price
€0.00
/
Brass French Pendant Light For Kitchen
Regular Price
€135.00
Sale Price
€135.00
Regular Price
€0.00
/
Creative Alohi Chrome Orange Pendant Light
Regular Price
€135.00
Sale Price
€135.00
Regular Price
€0.00
/
Elegant Huan Sleek Pendant Lamp
Regular Price
€135.00
Sale Price
€135.00
Regular Price
€0.00
/
Kolorit Vintage Metal Pendant Lamp
Regular Price
€162.00
Sale Price
€162.00
Regular Price
€0.00
/
Trendy Metal Glass Pendant Lamp
Regular Price
€169.00
Sale Price
€169.00
Regular Price
€0.00
/