Modern Simplicity Waterproof Solar Stainless Steel Glass PC Triangular Prism LED Outdoor Wall Sconce Lamp For Garden
Regular Price
€299.50
Sale Price
€299.50
Regular Price
€0.00
/
Product description
Product reviews
| Description | |
| Voltage | 3.7V |
| Color | Grey, White |
| Number of Lights | 1 |
| Style | Simplicity |
| Material | Stainless Steel |
| Lamp Shade Material | Glass, PC |
| Fixture Type | Wall Lamp |
| Occasion | Outdoor / Patio / Fence |
| Bulb Type | Built-in LED |
| Wattage | 3W |
| Lumen | 300lm |
| Integrated LED | Yes |
| Power Source | Solar |
| Dimensions | ||||
| Style | A | B | C - Small | C - Large |
| Fixture Width | 7.09"/18cm | 7.09"/18cm | 7.09"/18cm | 7.09"/18cm |
| Fixture Height | 11.81"/30cm | 31.5"/80cm | 11.81"/30cm | 20.08"/51cm |
| Fixture Depth | 4.72"/12cm | 4.72"/12cm | 4.72"/12cm | 4.72"/12cm |
| Features | |
| Waterproof or Not | IP65 |
| Location | Wet Location |
| Preassembled | Yes |






You Might Also Like
Polished Brass Lumina Outdoor Wall Lamp
Regular Price
€449.00
Sale Price
€449.00
Regular Price
€0.00
/
Alessio Vintage Lantern Metal Outdoor Wall Lamp, Gold
Regular Price
€289.99
Sale Price
€289.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Outdoor Wall Lamp Globe/Cruciform Ray Modern,Aluminum, Black, Garden
Regular Price
€179.99
Sale Price
€179.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Minimalist Torch Metal Outdoor Wall Lamp, Black/White
Regular Price
€99.99
Sale Price
€99.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Modern Waterproof Minimalist Cross Outdoor Wall Light Garden/Corridor
Regular Price
€99.99
Sale Price
€99.99
Regular Price
€0.00
/
Elif Outdoor Wall Lamp Moon Modern, Led, Black, Courtyard
Regular Price
€379.99
Sale Price
€379.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Outdoor Wall Lamp, Steady/Sensor Lights
Regular Price
€139.99
Sale Price
€139.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Modern Rectangular Metal Outdoor Wall Lamp, Black
Regular Price
€299.99
Sale Price
€299.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Modern Rectagulart Metal Outdoor Wall Lamp, Black/White
Regular Price
€89.99
Sale Price
€89.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Minimalist Linear Metal Outdoor Wall Lamp, Black
Regular Price
€219.99
Sale Price
€219.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Minimalist Cylindrical Double-headed Cement Outdoor Wall Lamp, Black/White
Regular Price
€149.99
Sale Price
€149.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Modern Outdoor Wall Lighting, Waterproof, Curved, Black & White
Regular Price
€59.99
Sale Price
€59.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Minimalist Cement Square Outdoor Wall Lamp, White
Regular Price
€199.99
Sale Price
€199.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Nordic Arc Metal LED Outdoor Wall Lamp, Black
Regular Price
€59.99
Sale Price
€59.99
Regular Price
€0.00
/
Orr Modern Waterproof Outdoor Wall Lighting, White & Black
Regular Price
€99.99
Sale Price
€99.99
Regular Price
€0.00
/