Modern Circle Ring LED Semi-Flush Mount Ceiling Fan Light
Regular Price
€226.31
Sale Price
€226.31
Regular Price
€0.00
/
Product description
Product reviews
| Description | |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Gold, Black |
| Number of Lights | 1 |
| Style | Modern |
| Material | Aluminum, acrylic, and copper inverter motor |
| Lamp Shade Material | Aluminum, acrylic, and copper inverter motor |
| Fixture Type | Ceiling Fan Light |
| Occasion | Living room, bedroom |
| Bulb Type | Built-in LED |
| Wattage | 30W |
| Lumen | 3000lm |
| Integrated LED | Yes |
| Connection Type | Hardwired |
| Dimensions | |
| Fixture Width | 19.69"/50cm |
| Fixture Height | 6.5"/16.5cm |
| Features | |
| Waterproof or Not | No |
| Location | Dry Location |
3 colors of light, including white light, warm light, neutral light, and three color temperature dimming, to meet your needs at different times



You Might Also Like
Traditional Ceiling Fan Light
Regular Price
€264.00
Sale Price
€264.00
Regular Price
€0.00
/
Vintage Wooden Harborough 3 Ceiling Fan Light
Regular Price
€269.00
Sale Price
€269.00
Regular Price
€0.00
/
Vintage Black Ceiling Fan Glass Ball Chandelier
Regular Price
€312.00
Sale Price
€312.00
Regular Price
€338.00
/
Haydn 3-Blade White & Black DC Ceiling Fan Light, Summer, 39.4''/47.2''/51.2''
Regular Price
€369.99
Sale Price
€369.99
Regular Price
€0.00
/
Ozawa 5-Blade Wood DC Ceiling Fan with Light, Summer, 47.2''/51.2''/59.1''
Regular Price
€489.99
Sale Price
€489.99
Regular Price
€0.00
/
Haydn 5-Blade White & Black DC Ceiling Fan with Light, Summer, 47.2''/51.2''/55.1''
Regular Price
€499.99
Sale Price
€499.99
Regular Price
€0.00
/
Haydn 3-Blade DC Modern Ceiling Fan with Light, Summer, 41''
Regular Price
€399.99
Sale Price
€399.99
Regular Price
€0.00
/
Ozawa 3-Blade Wood & Gray Basic DC Ceiling Fan with Light, 39.4''/47.2''/55.1''
Regular Price
€359.99
Sale Price
€359.99
Regular Price
€0.00
/
Ozawa 5-Blade Modern Wood DC Ceiling Fan with Light, 47.2''/51.2''
Regular Price
€459.99
Sale Price
€459.99
Regular Price
€0.00
/
Haydn 5-Blade DC Ceiling Fan with Light, Wood Color, Summer, 40''/47''
Regular Price
€509.99
Sale Price
€509.99
Regular Price
€0.00
/
Haydn 3-Blade DC Ceiling Fan with Light, Black & White, 39.4''/47.2''/55.1''
Regular Price
€369.99
Sale Price
€369.99
Regular Price
€0.00
/
Morandi 5-Blade DC Colorful Ceiling Fan with Light, Summer, 41''
Regular Price
€329.99
Sale Price
€329.99
Regular Price
€0.00
/
Haydn 6-Blade Basic Modern DC Ceiling Fan with Light, White, 51''
Regular Price
€559.99
Sale Price
€559.99
Regular Price
€0.00
/
Haydn 6-Blade Modern Basic White DC Ceiling Fan with Light, Summer, 51''
Regular Price
€579.99
Sale Price
€579.99
Regular Price
€0.00
/
Haydn 6-Blade Modern Basic DC Ceiling Fan with Light, 51''
Regular Price
€569.99
Sale Price
€569.99
Regular Price
€0.00
/