Minori Modern Natural Creative DIY Children Airplane Shape Acrylic Pendant Light ,Wood
Regular Price
€369.99
Sale Price
€369.99
Regular Price
€0.00
/
Product description
Product reviews
- This is a wooden lamp body and acrylic lampshade composition, the original wood color is fresh and natural, to protect the eyes!
- The wooden color is natural and fresh, very decorative effect, lets your room add a certain flavor
- The lamp is handmade DIY, very creative, the shape is like an airplane, which is very popular with children.
- Modern and natural style, suitable for bedroom, study, hallway, or living room.
| Product Details | |
| Fixture Design: | Modern Wood |
| Number of Lights: | Led Strip |
| Primary Product Material: | Wood+Acrylic |
| Shade Included: | Yes |
| Base Type: | SMD |
| Voltage: | 110V-110V-240V |
| Maximum Wattage: | 54W |
| Power Source: | Hardwired |
| Smart Enabled: | Yes |
| Dry, Damp or Wet Location Listed: | Dry |
| Integrated LED: | 3 color change; Dimmable |
| Dimmable: | Yes |
| Occasion: | Bedroom, Dining Room, Living Room |
| Bulb Included: | Yes |
| Product Measurements & Weights | |
| Product Weight: | 8.8 lbs |
| Adjustable Hanging Length: | 39.4 inches |
| Overall Height (Hanging): | 41.7 inches |
| Body Height - Top to Bottom: | 3.1 inches |
| Body Width - Side to Side: | 21.6 inches |
| Included Components | |
| 1* Pendant lamp with bulb | |
| Note | |
| Please kindly note that there may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated . | |
You Might Also Like
Takumi Wood Pleated Pendant Light
Regular Price
€145.00
Sale Price
€145.00
Regular Price
€0.00
/
Skye Sleek Pendant Light In Minimalist Design
Regular Price
€342.00
Sale Price
€342.00
Regular Price
€0.00
/
Momento Modern Pendant Light For Dining Room
Regular Price
€215.00
Sale Price
€215.00
Regular Price
€0.00
/
Cetra Acrylic Aluminum Metal Pendant Light
Regular Price
€399.00
Sale Price
€399.00
Regular Price
€0.00
/
Elegant LS185 Handmade Glass Pendant Lamp
Regular Price
€148.00
Sale Price
€148.00
Regular Price
€0.00
/
Rustic Rice Paper 24N Minimalist Pendant Light
Regular Price
€255.00
Sale Price
€255.00
Regular Price
€0.00
/
Beautiful Pebble Glass Indoor Pendant Lamp
Regular Price
€240.00
Sale Price
€240.00
Regular Price
€0.00
/
Navicula Functional Pendant Light For Dining Room
Regular Price
€245.00
Sale Price
€245.00
Regular Price
€0.00
/
Ballet Versatile Pendant Lamp For Dining Room
Regular Price
€325.00
Sale Price
€325.00
Regular Price
€0.00
/
Montera Decorative Pendant Light For Kitchen
Regular Price
€250.00
Sale Price
€250.00
Regular Price
€0.00
/
Brass French Pendant Light For Kitchen
Regular Price
€135.00
Sale Price
€135.00
Regular Price
€0.00
/
Creative Alohi Chrome Orange Pendant Light
Regular Price
€135.00
Sale Price
€135.00
Regular Price
€0.00
/
Elegant Huan Sleek Pendant Lamp
Regular Price
€135.00
Sale Price
€135.00
Regular Price
€0.00
/
Kolorit Vintage Metal Pendant Lamp
Regular Price
€162.00
Sale Price
€162.00
Regular Price
€0.00
/
Trendy Metal Glass Pendant Lamp
Regular Price
€169.00
Sale Price
€169.00
Regular Price
€0.00
/