Feather Shape Crystal Glass Round Chandelier
Regular Price
€351.99
Sale Price
€351.99
Regular Price
€0.00
/
Product description
Product reviews
Feature
Indulge in opulent dining experiences with our Luxury Crystal Round Chandelier, a pinnacle of elegance and sophistication for your dining room. This exquisite lighting fixture seamlessly blends modern luxury with timeless crystal allure, casting a mesmerizing glow that transforms your dining space into a haven of refinement.
Dimensions

| Diameter | 50cm / 60cm / 80cm |
|---|---|
| Height | 20cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Crystal, Glass, Iron |
| Voltage: | 110V-120V |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Bed Room |
| Note | |
|
1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated.Thanks |
|
You Might Also Like
Rustic Vintage Cecil Chandelier
Regular Price
€780.00
Sale Price
€780.00
Regular Price
€0.00
/
Caleb Vintage-Style Outdoor Lantern Pendant Light
Regular Price
€890.00
Sale Price
€890.00
Regular Price
€0.00
/
Dorsey Round 6-Light Chandelier
Regular Price
€1,680.00
Sale Price
€1,680.00
Regular Price
€0.00
/
Gold Circular Textured Glass Chandelier
Regular Price
€2,980.00
Sale Price
€2,980.00
Regular Price
€0.00
/
Black Metal Ring Chandelier with Cone Shades
Regular Price
€860.00
Sale Price
€860.00
Regular Price
€0.00
/
Globen Lighting Industrial Chandelier
Regular Price
€1,350.00
Sale Price
€1,350.00
Regular Price
€0.00
/
Nordlux Franca Chandelier (4 lights)
Regular Price
€680.00
Sale Price
€680.00
Regular Price
€0.00
/
Amber Murano Glass Round Chandelier
Regular Price
€3,800.00
Sale Price
€3,800.00
Regular Price
€0.00
/
Black Round Farmhouse Candle Chandelier
Regular Price
€1,560.00
Sale Price
€1,560.00
Regular Price
€0.00
/
Meta Parallel Chandelier
Regular Price
€550.00
Sale Price
€550.00
Regular Price
€0.00
/
Glamorous Mira Crystal Chandelier Indoor
Regular Price
€790.00
Sale Price
€790.00
Regular Price
€0.00
/
Wave Pearl Exquisite Gold Chandelier
Regular Price
€159.00
Sale Price
€159.00
Regular Price
€0.00
/
Decorative Ring Crystal Island Chandelier
Regular Price
€142.00
Sale Price
€142.00
Regular Price
€0.00
/
Takumi Wood Pleated Pendant Light
Regular Price
€145.00
Sale Price
€145.00
Regular Price
€0.00
/
Minimalistic Vertical Brass Crystal Suspension
Regular Price
€199.00
Sale Price
€199.00
Regular Price
€0.00
/