Nordic Multicolored Flower Branch Living Room Chandelier
Regular Price
€222.99
Sale Price
€222.99
Regular Price
€0.00
Product description
Product reviews
Feature
Elevate your living room with the artistic allure of our Design Multicolored Flower Branch Chandelier. Meticulously crafted, this chandelier seamlessly blends modern design with vibrant detailing. The multicolored flower branches create a captivating and artistic focal point, casting a warm and enchanting glow.
Size

| 8Heads-Diameter | D60cm |
|---|---|
| Height | H26cm |
| 10Heads-Diameter | D67cm |
| Height | H26cm |
| 12Heads-Diameter | D75cm |
| Height | H30cm |
| 15Heads-Diameter | D90cm |
| Height | H30cm |
| 18Heads-Diameter | D95cm |
| Height | H30cm |
| Product Details | |
| Type: | Chandelier |
| Product Material: | Glass, Iron |
| Light source: | G9 |
| Voltage: | 110V-120V |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Certification: | CE, UL |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust with a soft dry cloth |
| Occasion: | Kitchen/Kitchen island, Living Room, Dining Room |
| Note | |
| 1.There may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. 2. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. 3. Whether it is dimmable depends on the light source you install. Your understanding is appreciated .Thanks |
|