Contemporary Scandinavian Copper Wood Acrylic Fan LED Semi-Flush Mount Ceiling Fan Light For Living Room
Regular Price
€342.94
Sale Price
€342.94
Regular Price
€0.00
Product description
Product reviews
| Description | |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Grey, Black, White |
| Number of Lights | 1 |
| Style | Scandinavian |
| Material | Copper, Wood |
| Lamp Shade Material | Acrylic |
| Fixture Type | Ceiling Fan Light |
| Occasion | Living room, bedroom |
| Bulb Type | Built-in LED |
| Wattage | 12W |
| Lumen | 1200lm |
| Integrated LED | Yes |
| Connection Type | Hardwired |
| Dimensions | |||
| Size | Small | Medium | Large |
| Fixture Width | 36.22"/92cm | 48.03"/122cm | 55.91"/142cm |
| Fixture Height | 11.02"/28cm | 11.02"/28cm | 11.02"/28cm |
| Ceiling Plate Diameter | 7.87"/20cm | 7.87"/20cm | 7.87"/20cm |
| Features | |
| Waterproof or Not | No |
| Location | Dry Location |
| Sloped Ceiling | No |
| Preassembled | Yes |




