Modern Bostock Cloud Glass Pendant Light, White
Regular Price
€369.99
Sale Price
€369.99
Regular Price
€0.00
/
Product description
Product reviews
- The modern pendant light made of glass is easy to clean, high temperature resistance and durability.
- The lovely shape of this white cloud pendant light can add more intersting elemnts in your rooms.
- Modern and interesting cloud shape of this white glass pendant light is also a good choice for decoration.
- The glass pendant light fit well with living room, dining room, bedroom, cafe, etc.

| Product Details | |
| Fixture Design: | Modern |
| Number of Lights: | 1 |
| Primary Product Material: | Glass |
| Shade Included: | Yes |
| Base Type: | LED |
| Voltage: | 110V-110V-240V according to your address |
| Maximum Wattage: | 7W |
| Power Source: | Hardwired |
| Smart Enabled: | No |
| Dry, Damp or Wet Location Listed: | Dry |
| Integrated LED: | No |
| Dimmable: | No |
| Occasion: | Bedroom, Dining, Living |
| Bulb Included: | Yes |
| Product Measurements & Weights | |
| Product Weight: | 5.5 lbs |
| Adjustable Hanging Length: | 59.1 inches |
| Overall Height (Hanging): | 66.9 inches |
| Body Height - Top to Bottom: | 7.9 inches |
| Body Width - Side to Side: | 10.2 inches |
| Included Components | |
| 1* pendant lamp with bulb | |
| Note | |
| Please kindly note that there may be an error of 1-3cm of the size due to manual measurement. The pictures may have slight chromatism due to the light and the monitor. Your understanding is appreciated . | |
You Might Also Like
Takumi Wood Pleated Pendant Light
Regular Price
€145.00
Sale Price
€145.00
Regular Price
€0.00
/
Skye Sleek Pendant Light In Minimalist Design
Regular Price
€342.00
Sale Price
€342.00
Regular Price
€0.00
/
Momento Modern Pendant Light For Dining Room
Regular Price
€215.00
Sale Price
€215.00
Regular Price
€0.00
/
Cetra Acrylic Aluminum Metal Pendant Light
Regular Price
€399.00
Sale Price
€399.00
Regular Price
€0.00
/
Elegant LS185 Handmade Glass Pendant Lamp
Regular Price
€148.00
Sale Price
€148.00
Regular Price
€0.00
/
Rustic Rice Paper 24N Minimalist Pendant Light
Regular Price
€255.00
Sale Price
€255.00
Regular Price
€0.00
/
Beautiful Pebble Glass Indoor Pendant Lamp
Regular Price
€240.00
Sale Price
€240.00
Regular Price
€0.00
/
Navicula Functional Pendant Light For Dining Room
Regular Price
€245.00
Sale Price
€245.00
Regular Price
€0.00
/
Ballet Versatile Pendant Lamp For Dining Room
Regular Price
€325.00
Sale Price
€325.00
Regular Price
€0.00
/
Montera Decorative Pendant Light For Kitchen
Regular Price
€250.00
Sale Price
€250.00
Regular Price
€0.00
/
Brass French Pendant Light For Kitchen
Regular Price
€135.00
Sale Price
€135.00
Regular Price
€0.00
/
Creative Alohi Chrome Orange Pendant Light
Regular Price
€135.00
Sale Price
€135.00
Regular Price
€0.00
/
Elegant Huan Sleek Pendant Lamp
Regular Price
€135.00
Sale Price
€135.00
Regular Price
€0.00
/
Kolorit Vintage Metal Pendant Lamp
Regular Price
€162.00
Sale Price
€162.00
Regular Price
€0.00
/
Trendy Metal Glass Pendant Lamp
Regular Price
€169.00
Sale Price
€169.00
Regular Price
€0.00
/